SPIRIT BOOKS

HANGELY ANN

KNIHY, PŘÍBĚHY, MOTIVAČNÍ BLOGY  

PŘÍBĚHY JSOU ŽIVÉ BYTOSTI, RADUJÍ SE, VZTEKAJÍ I PLÁČOU, ÚPLNĚ STEJNĚ JAKO VY

 

    I kdyby se člověk narodil do naprosto nejúžasnější rodiny, která vás nasměruje plnou parou do úspěšného života, i kdyby jste vystudovali nejprestižnější školy světa, spíkovali anglicky, německy a francouzsky jako z praku a ještě k tomu měli zaměstnání snů a hordu kamarádů na sjezdovku i do tanečního klubu, stejně to není nic platné.

  Jednoho dne nastanou chvíle, kdy se probudíte do pobledlého rána a nestačíte se divit. Nejdříve přemýšlíte, co se to stalo s vaší úspěšností a smart cíly? Kam se zatoulaly veledůležité úkoly ze včerejších porad a brífingů? Vy se cítíte, jako vyždímaný hadr, jako plouhající se přestárlý tygr na vyprahlé poušti.

 ZNÁTE TY POCITY?

  A jakoby nestačily odporné pocity naplněné až po okraj sebelítostí a hledáním něčeho, “ hlavně Pane Bože, čehokoliv“, co vás rozveselí, ještě se s vyděšenou hrůzou podíváte na kalendář, aby vás uzemnilo datum, které je neskutečné a šílené. Vždyť vy prožíváte naplno novoroční “ depku“ a jedete v tom jako na rychlostní dráze. 

  Asi tak deset phonujících osobností z deseti vystajlovaných jedniček okolo vás, vám ale s naprostou samozřejmostí a klidem poradí, “ ty kámo, dej si pohov a klídek, vždyť, jak se cítíš ty mizerně, se cítíme ÚPLNĚ VŠICHNI do JEDNOHO, včetně týpka, co vyhrál národní cenu ve fotbale a rychlé jízdě v tunelu.“

DÁREK PRO TEBE SE UŽ BLÍŽÍ

    V takové chvíli nám každá babka z kavárny na rohu poradí následující fetiš a hlavně pomyslně přistaví žebřík do nebe. 

   Úplně obyčejnsky si sedni na své vysportované pozadí, vypni na pět minut veškerou techniku, kterou se sám a sama dobrovolně omotáváš od hlavy až k patě od rána až do noci a zapni naopak ty dvě zvláštní polo plachty na své hlavě, o kterých ti v mateřské školce říkávali, že se jmenují uši. Kupodivu jsou online pořád, nevybíjejí se jim baterky a nestárne styl a tvar barevného krytu. Není potřeba na ně z Číny objednávat nějaké přehozy a duhující tykadla. Naopak jsou tak super výkonné, že zachytí kmitočty zvuku, které si ani nedovedeš představit. A tyhle zvláštní a dokonalé uši ti teď pomůžou vyhrabat se z “ novoroční“ depky. 

GRATULUJI, JSI VÍTĚZ

    Ve chvíli, kdy je zapneš, začneš poslouchat lidstvo okolo sebe a spolehni se na to, že se začnou dít věci a zázraky. Uslyšíš příběhy a dobrodružství, o kterých se ti nezdálo ani v těch nejsmělejších snech. Dozvíš se spoustu odpovědí na otázky, kvůli kterým jsi měl a měla mizernou náladu a co je šokujícně nejvíc super je to, že začneš v sobě cítit pohodičku, klídek a světe div se, jako by i radost ze života přicházela.  

   Jen tak, tobě pro radost, pro tebe, pro tuhle chvíli, pro tenhle rok, protože TY jsi to nejdůležitější a nejdokonalejší, co se vesmíru povedlo. A na to si můžeš připít tím nejdražším šampáněm, které dokážeš otevřít.

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..