SPIRIT BOOKS

HANGELY ANN

KNIHY, PŘÍBĚHY, MOTIVAČNÍ BLOGY  

Jak si nalít opojný víno, i když je sklípek sakra nízko…..

JAK SI NALÍT OPOJNÝ VÍNO, I KDYŽ JE SKlÍPEK SAKRA NÍZKO……

RADA PŘEDNÍCH ODBORNÍKŮ JE JASNÁ…….

     Možná se všichni zbláznili, ale letošní léto to vypadá, že ten, kdo netrhne rekord v počtu kilometrů najetých na kolech, ten, kdo nepřeplave minimálně třikrát Středozemní moře dokola tam a nazpátek a ten, kdo nepřeběhne Himaláje se Sněžkou za dva dny dohromady, není normální človíček, normální jedinec.

   Možná se to dá pochopit, jelikož dva covidové roky zamávaly s našimi dovolenkovými jistotami tak, jak se nikomu nezdálo ani v nejčernějších snech.

LÉTO NARUBY

     Ale speciálně letní měsíce letošního roku nás chtějí obejmout každého zvlášť co nejpevněji a přitom co nejveseleji, aby nám mohly předat tu slunnou náladu, rozespalá rána s mlhami nad rybníky, vykukující špičky stromů z horských údolí, chladivě zvonivý zvuk malých potůčků a studánek.

 „Dnešek je den pohody a klidu“, řekni si každé ráno, a když ujedeš nebo ujdeš o pár kilometrů méně, věřte mi, nic se nestane. Vyčerpaní jedinci v byciklových oblečcích, kteří se zplaveně plouží po Třeboni, nebo zesinalé postavy, které se plazí z posledních sil po alpských kopcích a o plavcích s nasolenou a vysušenou kůží od řeckého moře ani nemluvím, není konec konců žádná reklama na správně prožitou dovolenou.

JDEME DO SKLÍPKU

  Naopak, zastavte se několikrát denně, ať jste, kde jste. Nalijte si „ OPOJNÝHO VÍNA“ dle své představy a chuti. Pro někoho to může být vychlazený Veltlínek, pro jiného dokonale namíchaný Aperol Spritz a nasávejte atmosféru přítomné chvilky, atmosféru pohody, klidu, smíchu, nebo jen tak obyčejného nicnedělání.

 To je to největší štěstí, bohatství, které má každý v ruce, ve svých možnostech. Věřte mi, že by Ivanka Trump měnila s každým z nás, co je jí nyní platná zlatá rakev? A přitom stačilo tak málo, na chvilku se zastavit a poslouchat svoje tělo. Dojít si k lékaři, když mě sakra něco hodně bolí, nebát se více svěřit svému okolí, že mám trápení a bojím se covidu a operace kyčle a kdoví čeho všeho se ta úspěšná, česká holka za velkou louží ještě bála.

 Rada předních odborníků na prožití dovolené je jasná:“ klid, pohoda, radost z každé maličkosti úplně stačí, abychom načerpali síly, aby si tělo i duše odpočinula.“

 Krásné, pohodové léto vám všem z celého srdce přeje vaše HANGELYANN

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..