SPIRIT BOOKS

HANGELY ANN

KNIHY, PŘÍBĚHY, MOTIVAČNÍ BLOGY  

VESELÉ SVÁTKY DUŠIČKOVÉ ….. NEBUĎTE SMUTNÍ …TAJEMSTVÍ SE OTEVÍRÁ…  

VESELÉ SVÁTKY DUŠIČKOVÉ ….. NEBUĎTE SMUTNÍ …TAJEMSTVÍ SE OTEVÍRÁ…

 

 Po pravdě řečeno si v našich, českých končinách nedovedeme představit listopadové, dušičkové dny bez smutného podtextu. Co je veselého na tom, jít na hřbitov, kde odpočívají naši milovaní přátelé, maminky, dědečkové, babičky, kamarádky? Co veselého se asi dá vymyslet a nevypadat přitom jako blázen?

  Vždyť všechno tak nějak nahrává tomu, aby se človíčkové ponořili do pořádné deprese a splínu. Počasí, drahé máslo, volby, nerudní sousedé, vlak, který měl deset minut zpoždění a nekonečná řada děsů a hrůz, které na nás číhají za každými dveřmi.

 Pokud se ale v tyto dny nějakým způsobem ocitneme na nějakém hřbitůvku, bude to znamenat jediné. Na tomto místě máme někoho, komu na nás záleželo, někoho, kdo nám chybí, velmi se nám po něm stýská.

  A to je neuvěřitelně dobrá zpráva. Lidský řetěz lásky, rodiny, přátelství, kamarádství trvá i za hradbami našeho odchodu z tohoto světa. S velkou radostí z toho, že naše srdce mají dostatek prostoru a času i k návštěvě našich milovaných, na hřbitově zapalujme svíčky naděje a poselství.

  Již před staletími toto tajemství objevil a nádhernými slovy popsal jeden původně velmi rozmazlený a bohatý spratek. A jaké, že to je tajemství?

                                               „ Kdykoliv dáváš, tím více dostáváš.“

 I na hřbitově si můžeme v duchu s našimi drahými popovídat, říci jim, jak se nám daří, co se povedlo, co se nepovedlo, ale my to nikdy nevzdáme. A odměna? Nekonečný klid srdce, nepřerušili jsme řetěz lidské štafety. Lidé v Jižní Americe dokonce pořádají rodinné pikniky u hrobu svých blízkých, radují se, oslavují, popíjejí, hrají si, a to vše v blízkosti svých zemřelých předků. Proč ne?

    A koho by to jen tak zajímalo, ten spratek se jmenoval sv. František z Assisi a kromě výše zmíněné větičky nám zanechal i nádhernou tradici stavění betlémů o Vánocích, a to už stojí za to, pokračovat a oživovat zvyky všech našich úžasných a drahých předků.

KRÁSNÉ A PLNÉ NADĚJE DUŠIČKOVÉ DNY VÁM ZE SRDCE PŘEJE VAŠE ….HANGELY ANN

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..