SPIRIT BOOKS

HANGELY ANN

KNIHY, PŘÍBĚHY, MOTIVAČNÍ BLOGY  

  JÓ, ANDĚLÉ TY SE V TOM VEDRU MAJÍ NEJLÉPE…..

                       JÓ, ANDĚLÉ TY SE V TOM VEDRU MAJÍ NEJLÉPE…..

 MIMOŘÁDNÝ ARCHEOLOGICKÝ OBJEV VE VESMÍRU MÁ DŮKAZY….ČTĚTE PRÁVĚ TEĎ……

 

   Vyprázdněné ulice, trávníky, které vypadají jako důkladně usušené seno, vyprahlí ptáci a vyděšení lidé. Téma hovorů je jasné a dané již s první větou při každé příležitosti. „ to je strašné horko, kdy to už skončí, jak to zvládáte?“

 Žijeme rádi v plastikové kouli, kde vidíme pouze na půl metru, a přitom naše planeta Země je živý organismus, který tedy v žádném případě nesnáší zacyklení a zastavení se, ani na jedinou vteřinku. I během této kraťoučké chvilky, zatím co si čtete tento fejetonek, letíme přímo omračující rychlostí vesmírem, k tomu se neustále otáčíme, ale to není všechno.

      Litosférické desky nás pomalu posunují po rozžhaveném jádru Země každičkou vteřinku a neúprosně nám slibují, že to, na jaký tvar našich hor a silnic jsme zvyklí, není tedy v žádném případě konečný stav, a kdybychom měli možnost vidět naší krajinu za deset tisíc let, což je pro Vesmír sekunda, nestačili bychom se divit.

 Což se na ten neustálý pohyb podívat z té positivnější stránky. Už světoznámý vědec a fyzik Albert Einstein při svém přemýšlení o zákonu relativity vyslovil neuvěřitelně odvážnou větu:

pokud platí zákon relativity v celém vesmíru, musí být vesmír šílený, a pokud platí zákon relativity na planetě Zemi, musí být celá planeta a život na ní šílený.“

  My dnes již víme, že seriózní vědecké instituce na celém světě zákon relativity potvrdili.

Jsme tedy šílení? A je šílené naše každé ráno a náš strach z vysušujícího horka? A je šílený náš smutek, když někdo zemře? A jsou šílené naše plány na další měsíc? A je šílené naše těšení se na Vánoce? A jsou šílené naše vztahy s kamarády a známými?

 Ano, vše je šílené, ale právě v podání zákona relativity to znamená, že je to vše ještě více skutečné a odvážně schopné neustálých proměn a změny, že není potřeba zůstávat ve strachu a smutku stát na jednom místě.  Vše má v sobě příslib pohybu a radosti, vše má v sobě příslib krásné naděje, že za chvilku to těžké překonáme a můžeme se smát každé maličkosti, třeba sami sobě, což je ten nejodvážnější a nejvíce uzdravující smích.

  A protože se už nebojíme žádné změny, klidně z těch horkem rozpálených ulic zahněte ve chvilce, kdy uvidíte otevřené dveře jakéhokoliv kostela, chrámu, katedrály směrem dovnitř. Slibuji, zažijete šok.

       Ze všech stran a stěn se na vás budou smát andělé v jakékoliv podobě a budou si úplně jednoduše užívat chladu a osvěžení, které v tomto vedru jsou schopné poskytnout pouze staletím prověřené chrámy.

     A věřte mi nebo ne, ale je jasné, že z klimatizovaného obchoďáku nebo kanceláří si uženete tak akorát angínu, ale z příjemně chladného kostela si odnesete uklidněnou mysl, rozpohybované srdce, osvěžené myšlenky a silný pocit, že vše je tak neuvěřitelně, pravdivě, silně a přitom nádherně šíleně relativní.

  KRÁSNÉ A POHODOVÉ DNY VÁM VŠEM Z CELÉHO SRDCE PŘEJE  HANGELY ANN

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..