SPIRIT BOOKS

HANGELY ANN

KNIHY, PŘÍBĚHY, MOTIVAČNÍ BLOGY  

VYSTUPUJI Z TRYSKÁČE. JDE O ŽIVOT…. NEVZDÁM TO…..

                              VYSTUPUJI Z TRYSKÁČE. JDE O ŽIVOT…. NEVZDÁM TO…..

Jistě nejsem jediný člověk na této bláznivé planetě, který nastoupil do nové práce a po chvíli opojné radosti zjistil, že naskočil do nikdy nekončícího kolotoče.

Kdyby to byl alespoň kolotoč s barevnými sedačkami a hudbou z ampliónu o tom, že Přijela pouť, ale on je to naopak kolotoč plný záludností a mlhavých nejasností.

Co vypadalo jako přístav jistoty, je najednou stres každého dne. Nic, co bylo slíbeno, neplatí, nic, co bylo malováno jako úžasná práce, není tím oním krásným obrazem, ba naopak začíná se pěkně vybarvovat jako šíleně rozjetý tryskáč plný nepěkných záludností, které nebyly předchozími zaměstnanci řešeny asi tak sto let.

A já…Já…… JÁ……. bych to měla vyřešit a zvládnout stylem….. včera již bylo pozdě.

Jinak…… jinak se asi dozvím, že nejsem tak schopná, tak zajímavá pro onu dotyčnou firmu, jak si o mě mysleli.

Ale já jsem holka do nepohody, já mám v krvi i trochu šlechtické krve, která se nikdy nevzdává, která si na psí život umí vykasat rukávy.

Takže vystupuji z tryskáče pracovních úkolů, které si nezaslouží, abych se kvůli nim trápila. Vystupuji z tryskáče kamenitých hor, které se ta firma pokouší hodit na každého, kdo se k ní jen přiblíží.

Ale pozor, omyl. Na omylu je ten z vás, kdo si o mě řekne, „ no jo, udělali na ní v nějaké firmě nafouklá ramena a holka se lekla a utekla.“

Tak to ne, nikdy od ničeho a nikam jsem nezdrhla a nezmizím ani teď. Ale co s tou zapeklitou situací?

 

No, přesně to, co jsem si vyzkoušela již milionkrát. Nadechnu se, naplním svoje srdce pocitem vděčnosti za tenhle život, za tuhle chvíli a s pocitem naprosté radosti a opojné síly, že dokážu vše na světě, jen když budu chtít, se do té práce budu každý den zakusovat zas a znova.

Ale žádný stres, žádné předchozí omyly a nereálná očekávání mě nedostanou do slepé uličky, zvítězím já, a již dopředu se na ten okamžik těším.

Přidejte se vy všichni, co prožíváte podobné hrůzy a těžkosti, nevzdávejte to, život totiž stojí za víc, stojí o každého z vás, chce vás pochovat jako malé dítě a rozhodně vám chce dát vědět, že za každým rohem začíná nová cesta, že každé zatlučené okno se dá otevřít, že každá těžkost se dá vyřešit.

VŠE KRÁSNÉ VÁM Z CELÉHO SRDCE PŘEJE HANGELY ANN

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..